CaravanCity

Napsali o nás

Detailní prohlídka Tourne 6.4

Náš test vozu Tourne 6.4 by nebyl úplný, kdyby chyběla detailní video prohlídka. Ani tentokrát neudělám výjimku. Video patří k těm delším, ale chtěl jsem detailně ukázat některé vychytávky. A tak se těšte na ukázku rozkládání předního lůžka nebo na zvedání jednotlivých dílů zadní postele.

Robeta Adonis – luxusní novinka na podvozku Mercedes Sprinter

Slovinský výrobce luxusních obytných dodávek si pro rok 2023 přichystal novinku – model Robeta Adonis postavený na podvozku Mercedes Sprinter. Zatímco podvozky Fiat nemusí každý považovat za dostatečný základ pro opravdu nadstandardní vozy, Mercedes vestavbám Robeta nesmírně sluší. Posuďte sami…

Affinity Duo M – opět pro dva, ale na MAN TGE

Že jste už název Affinity Duo M někde viděli? Správně! Affinity představilo téměř přesně před rokem model Affinity Duo určený pro dvě osoby postavený na podvozku Fiat. Tentokrát je tu velice podobná vestavba, ale jako podvozek posloužil bezmála sedm metrů dlouhý MAN TGE.

Tour de Tourne

Při výběru obytného vozu padla volba na novinku na trhu Tourne 6.4, v tomto případě na podvozku od Opelu. Prodejce

Caravan City

se sídlem v Horoměřicích u Prahy ho právě dovezl z veletrhu Caravaning Brno a vůz ještě dýchal novotou a touhou trochu se projet.

 

TEXT: Ivan Adamovič

Tourne 6.4 – rozdíl je v detailu – díl 3 – Zkušenosti a zhodnocení

Tourne 6.4 jsme měli k dispozici bezmála týden a zažili v něm rovnou první letošní sníh a mrazivé počasí. A to jsou přesně ty podmínky, na které slovinský výrobce své vozy připravuje. V autě jsme byli hned všichni čtyři, a tak jsme měli možnost zažít na vlastní kůži, jak dobře Tourne tento model vymyslelo.

V minulém dílu testu Tourne 6.4 jsem se poměrně dopodrobna věnoval neobvyklým řešením, se kterými se tak často u konkurenčních vozů nesetkáme. V tom dnešním si řekneme, jak to celé dohromady funguje.

Tourne 6.4 – rozdíl je v detailu – díl 2 – Chytré nápady

Obytné dodávky Tourne, model Tourne 6.4 nevyjímaje, vynikají řadou chytrých řešení. V minulém dílu tohoto testu jsem slíbil vyjmenovat 11 detailů nebo nápadů, které mě zaujaly a pro které stojí za to Tourne zařadit mezi tak trochu výjimečné výrobce. Ale aby mě někdo nenařknul z nadržování, mám v zásobě i dvě věci, které by mohly být u auta s přístupem „vše ve standardu“ řešeny lépe.

tourne 6.4 - rozdíl je v detailu - díl 1

Jak to dopadne, když si pozvete při návrhu obytné dodávky architekta se specializací na tiny house? Vznikne něco jako Tourne 6.4. Auto na první pohled možná obyčejné, ale na ten druhý plné drobností, které si prostě zamilujete. Tourne 6.4 jsme měli díky CaravanCity k dispozici po dobu pěti dní a najeli s ním bezmála 1000km. A vězte, že řadu z těch drobností jsme oceňovali každou chvíli.

Souběh veletrhů CARAVANING BRNO, GO a REGIONTOUR

Od čtvrtka 20. října do neděle 23. října proběhly na brněnském výstavišti Mezinárodní výstava karavanů a obytných automobilů CARAVANING BRNO a Veletrhy cestovního ruchu GO a REGIONTOUR. Ve třech pavilonech se představilo velké množství firem a známých značek, které za čtyři dny navštívilo 23 tisíc návštěvníků. Společným jmenovatelem expozic byly zážitky, nezávislost a vzájemné setkávání lidí napříč obory.

Caravaning Brno 2022 – první den

Chystáte se letos na veletrh Caravaning Brno? A nebo vám to zrovna tento rok nevyjde? Ať už je to jakkoli, připravili jsme pro vás několik rozhovorů se zajímavými vystavovateli. Čím se jejich firmy zabývají a co na jejich stánku naleznete? Přijměte naši reportážní epizodu jako takovou netradiční pozvánku na letošní výstavu.

CaravanCity – poprvé na veletrhu a hned v obležení zákazníků

Čtyři značky a celkem 6 obytných vozů přivezla na výstaviště společnost CaravanCity ze středních Čech. Jde o slovinské značky Tourne a Robeta, německý Karmann-Mobil a polské Affinity. „To je naše perla a nejluxusnější značka. Má atypické uspořádání, koupelna je umístěna vzadu a ke spaní slouží rozkládací palanda,“ popisuje elegantní antracitově šedou dodávku Affinity zástupce firmy CaravanCity. Společnost je na trhu šest let a kromě prodeje a půjčovny obytných vozů nabízí servis a montáže doplňků.   

Tourne přichází na český trh

Výborná zpráva pro milovníky inovativních obytných dodávek. Na českém trhu budou oficiální cestou dostupné vestavby slovinského výrobce Tourne. Pražský prodejce Caravan City rozšířil své portfolio luxusnějších značek, a tak vozy Karmann Mobil, Robeta nebo Affinity doplní právě modely od Tourne. Pojďme si krátce představit, na co se můžeme těšit.

Affinity M – novinka pro rok 2023 na MAN TGE

Affinity. Pro mnoho lidí značka jednoho vozu. Ale není tomu tak. Po klasice se strohým názvem Affinity (testovali jsme díky CaravanCity minulý rok – test Affinity) přišlo letos v zimě Affinity Duo určené pro dvě osoby a dnes tu máme další novinku. Affinity M – vůz postavený na podvozku MAN TGE, který se snaží držet toho nejlepšího, co Affinity vymyslelo u předchozích modelů. 

TEST: Affinity Camper Van – díl 4 – závěrečné zhodnocení

To, že nás obytná dodávka Affinity v našem testu velice zaujala, je asi zřejmé ze všech předchozích dílů tohoto seriálu. Prošli jsme si v detailu komfort a jízdu, denní bydlení i zkušenosti se spaním ve voze. Dnes provedeme závěrečné hodnocení této inovativní vestavby, a to z pohledu všech členů rodiny. Jak se nám tedy Affinity líbilo? A co bychom mu vytkli? A koupili bychom si ho?

TEST: Affinity Camper Van – díl 3 – spaní

Affinity je výjimečné vozidlo v řadě ohledů. Ať už je to dvojitá podlaha, zdvihací a posuvná francouzská postel, kuchyň do tvaru písmene L nebo třeba z obytného prostoru snadno přístupná garáž. Co je ale naprosto jedinečné, je provedení lavice předního salónu, a to zejména při využití v režimu lůžka. V dnešním díle našeho testu Affinity Camper Van zapůjčeného firmou CaravanCity se podíváme právě na to, jak se v této obytné dodávce bydlí v noci.

TEST: Affinity Camper Van – díl 2 – jak se v něm bydlí přes den?

Díky společnosti CaravanCity jsme měli možnost podrobit našemu detailnímu testu výjimečnou vestavbu Affinity Camper Van. Po představení a prvních dojmechjsem se podělil o zážitky z jízdy a komfortu. Dnes se podíváme na to, jak se v Affinity bydlí během dne.

TEST: Affinity Camper Van – díl 1 – jízda a komfort

Affinity přišlo se svým modelem na trh začátkem roku 2020 a od té doby se mu docela daří. Důkazem budiž vstup investora, kterým není nikdo menší, než věhlasná společnost KABE. To by mělo být zárukou skutečně kvalitně provedeného vozu. Je tomu tak? Díky společnosti Caravan City můžeme přinést opět náš podrobný test. Jak si v něm tedy Affinity vedlo? 

Affinity Camper Van – představení a první dojmy

Díky společnosti Caravan City jsme dostali jedinečnou příležitost podrobit našemu tradičnímu rodinnému testu obytnou dodávku, která jednoznačně vybočuje z konfekční nabídky většiny dnešních výrobců. Jedná se o vůz Affinity Camper Van, který při svém uvedení na trh v lednu roku 2020 způsobil malé pozdvižení. Neobvyklý půdorys a inovativní rozkládací palanda dělají z Affinity prostě unikát. Dnes se s vámi podělím o první dojmy z této obytné dodávky.

Robeta helios style air

Před pár dny jsem uveřejnil video z Caravansalonu v Düsseldorfu s představením novinky Robeta Helios Style Air pro rok 2022. V návaznosti na tento článek se mi podařilo od kolegů z CaravanCity získat detailnější fotografie tohoto modelu. Byla by škoda se s vámi o ně nepodělit.