CaravanCity

TOUR DE TOURNE

Při výběru obytného vozu padla volba na novinku na trhu Tourne 6.4, v tomto případě na podvozku od Opelu. Prodejce Caravan City se sídlem v Horoměřicích u Prahy ho právě dovezl z veletrhu Caravaning Brno a vůz ještě dýchal novotou a touhou trochu se projet. Chtěl jsem něco kompaktního a elegantního, což Tourne bezezbytku splňuje. Černá barva karoserie sice působila poněkud smutečně, ale požadavku elegance vyhovovala více než standardní bílá, která působí tuctově. Opravdu jsme byli svědky, že se kolemjdoucí u našeho vozu zastavovali a prohlíželi si ho s nelíčeným obdivem.

Uvnitř je vůz o fous prozaičtěji řešený. O přirozené osvětlení se starají tři střešní okénka. K dispozici je kromě kuchyňky i WC s umyvadlem a sprchovým koutem. Vodu ohřívá plynový bojler, po interiéru je rozmístěno několik zásuvek klasických (fungujících po připojení na externí elektrickou síť) i USB pro elektroniku.

Tourne se pyšní systémem Dream4, což znamená, že se v něm pohodlně vyspí i čtyři osoby. Kromě zadního rozměrného lůžka si totiž můžete rozložit další dvoulůžko nad zadními sedadly. Dá to trochu manuálního úsilí, ale pro kvalitní spánek se to vyplatí. Problém by měla asi jen opravdu dlouhé osoba.

 

REFLEX EXTRA 47-2022 – PŘÍLOHA SVÁTEČNÍ ŽIVOT, IVAN ADAMOVIČ