CaravanCity

Cestování – Norsko obytným vozem

Cestování – Norsko obytným vozem

Cestování – Norsko obytným vozem

Poslední dobou se stalo velmi oblíbenou destinací. Nádherná krajina, čistý vzduch a všude zelená příroda. Ano, řeč je o Norsku, zemi na severu Evropy, která je výjimečná v mnoha ohledech. Málo kde narazíte na takovou harmonii s přírodou, jako právě ve Skandinávii. Lákají vás fjordy, hornatá krajina, ledovce a další krásy této země? Pak není nic jednoduššího, než si zařídit dovolenou a vyrazit.

Že jsou tyto země drahé? Možná se to tak na první pohled jevit může. Ale na druhou stranu můžete počítat s tím, že v Norsku můžete bydlet zcela zdarma, a to úplně legálně. Je tam totiž povolené nocovat téměř kdekoliv, musíte jen dodržovat vymezenou vzdálenost od obydlí. Výhodou obytného vozu je to, že do něj můžete sbalit spoustu jídla a nebudete tedy muset nakupovat v drahých místních supermarketech.

Další výhodou cestováním obytného vozu je i fakt, že v Norsku opravdu často prší. V noci se tedy schováte do sucha, pod střechu a nebudete se muset obávat, že stan promokne a nestihne do další noci proschnout. A kam se tedy vydat, aby vám to nejzajímavější neuteklo?

Rozhodně se podívejte na nějaký z fjordů, vždyť co ne na Norsku typičtější než právě tyto poloostrovy vybíhající do moře. Největší a nejznámější je Sognefjord. Láká-li vás výhled na krajinu, zvolte výšlap na Gaustatoppen, nejvyšší horu Norska. Je to sice náročnější túra, ale pokud chytnete dobré počasí, určitě nebudete litovat.

Za návštěvu určitě stojí hlavní město této země, Oslo. Najdete tu slavný park plný soch, spousty muzeí i slavnou Operu. Dalším velmi zajímavým městem je pak Bergen. Místo, o kterém se říká, že je nejdeštivější v celé Evropě. A pokud budete mít dostatek času, pak jeďte za polární kruh. Když budete mít štěstí, uvidíte polární záři, velkým zážitkem bude ale jistě i nikdy nekončící den.