Půjčení obytného vozu. Kde, za kolik a na co dát pozor?

Chcete trávit letošní dovolenou jinak než v hotelu a stanování se vám zdá nepohodlné a časově i fyzicky náročné? Pak vyrazte obytným vozem, se kterým můžete cestovat téměř kamkoliv. Sami se rozhodnete, jak dlouho budete chtít v destinaci zůstat a odpadnou vám starosti, kde se ubytovat. Navíc obytný vůz může řídit každý, kdo má řidičské oprávnění na skupinu B, takže vám nic nebrání sbalit se a vyjet na vysněnou dovolenou. Kde ale takový vůz zapůjčit, na co si dát pozor a kolik vás to bude stát?

Pokud nepatříte mezi kutily, kteří si s motorem hravě poradí, dbejte na to, aby půjčený vůz nebyl příliš starý a prošel v nedaleké době kontrolou. Vyhnete se tak nepříjemnostem. Nejlepší je zapůjčit si vůz mladší pěti let, který je už na první pohled v dobrém stavu. Půjčoven je celá řada. Podívejte se tedy nejprve na internetové stránky a hodnocení uživatelů.

Při převzetí vám zaměstnanci ukážou vše potřebné. Je vždy lepší, aby u školení byli alespoň dva členové posádky. Myslete na to, že na cestu může vyrazit jen tolik pasažérů, kolik se bude moct za jízdy usadit na sedadlo a připoutat bezpečnostními pásy. Pohybování se v obytné části vozu není za jízdy dovolené.

Součástí předávání je sepsání protokolu, kam se sepíše aktuální stav vozu a jeho vybavení. Proto si ve vašem vlastním zájmu zkontrolujte, že všechny údaje souhlasí. Předejdete tak případným nepříjemnostem či dokonce doplácení za poškození, který způsobil některý ze zákazníků před vámi.

Cena za půjčení obytného vozu se liší podle sezony. V zimních měsících je samozřejmě nižší, pohybuje se okolo dvou až třech tisíc za den. V létě pak za půjčení na jeden den zaplatíte i okolo pěti tisíc. Nezapomínejte však na to, že už nebudete muset platit hotel nebo penzion, takže se vám cena za půjčovné vrátí.

 

Top
JSTE PŘIPRAVENI VYHRÁT?
Ano, správně! S námi máte možnost vyhrát obytný vůz a to na 1 víkend! Stačí se přihlásit do soutěže...
Vaše údaje jsou u nás v bezpečí!
DĚKUJEME!
Byl jste úspěšně přihlášen do naší soutěže
JSTE PŘIPRAVENI VYHRÁT?
Ano, správně! S námi máte možnost vyhrát obytný vůz a to na 1 víkend! Stačí se přihlásit do soutěže...
AKCE NA LETNÍ TERMÍNY!
Máme pro Vás poslední all inclusive last minute
termín za akční cenu 2990,-Kč!!

Naše akce platí na tento termín:
- Od 28.8. do 2.9. na vůz TD 700 pro 4 osoby
Do poznámky k objednávce stačí napsat #lastminute
Vy už odcházíte?
Co takhle vyzkoušet náš poslední all inclusive last minute
termín za akční cena 2990,-Kč!!

Naše akce platí na tento termín:
- Od 28.8. do 2.9. na vůz TD 700 pro 4 osoby
Do poznámky k objednávce stačí napsat #lastminute.
Tak co vyzkoušíte dovolenou s námi?