Chorvatsko obytným vozem

Že jste v Chorvatsku byli už nesčetněkrát? Ano, většina lidí míří na dovolenou právě do této destinace. Ale málokdo ji procestoval a viděl všechny krásy této jižanské země. Vzhledem ke tvaru chorvatského státu je nejlepší cestovat s autem a noc co noc střídat ubytování. Dovolená s obytným vozem je tedy zcela ideální.

Protože je tato země členem evropské unie, na cestování vám stačí občanský průkaz. V Chorvatsku se platí kunami. Buď si tuto měnu směňte už doma, nebo vezměte na cestu eura, s tím, že peníze vyměníte po cestě. Je důležité mít u sebe nějakou hotovost, po cestách se totiž platí mýtné za úseky dálnic, kterými projedete.

Pamatujte na to, že v Chorvatsku je zakázané přespávat v obytném voze jinde než v kempu. Naplánujte si tedy cestu tak, abyste do kempu na noc dorazili. Těch najdete spousty, od těch obyčejnějších až po luxusní, které nabízí širokou škálu služeb. Kempy obvykle nebývají přeplněné, takže se nemusíte bát toho, že by se pro váš vůz nenašlo místo.

Která místa byste rozhodně měli navštívit? Začněte u Plitvických jezer, kde se natáčel legendární film Vinnetou. Jsou právem zapsány na seznam světového přírodního dědictví UNESCO. Pokud pojedete směrem na jih, dostanete se k vodopádům Krka, kde se můžete nejen vykoupat, ale také projet lodí.

Kousek od národního parku Krka leží Šibenik, s významnou katedrálou svatého Jakova. Dalším bodem, které byste rozhodně neměli vynechat patří Karlovac. V městě, které má kořeny v šestnáctém století se nachází významný pivovar Karlovačko, pivo oblíbené po celé zemi.

Pokud budete pokračovat v dále na jih, potkáte Split, který je největším městem chorvatského pobřeží. Nezapomeňte také na Dubrovník. Leží na jihu Chorvatska, kde je jak krásná příroda, tak spoustu památek, zachovalé hradby i obranné věže.

 

Top
JSTE PŘIPRAVENI VYHRÁT?
Ano, správně! S námi máte možnost vyhrát obytný vůz a to na 1 víkend! Stačí se přihlásit do soutěže...
Vaše údaje jsou u nás v bezpečí!
DĚKUJEME!
Byl jste úspěšně přihlášen do naší soutěže
JSTE PŘIPRAVENI VYHRÁT?
Ano, správně! S námi máte možnost vyhrát obytný vůz a to na 1 víkend! Stačí se přihlásit do soutěže...
AKCE NA LETNÍ TERMÍNY!
Máme pro Vás poslední all inclusive last minute
termín za akční cenu 2990,-Kč!!

Naše akce platí na tento termín:
- Od 28.8. do 2.9. na vůz TD 700 pro 4 osoby
Do poznámky k objednávce stačí napsat #lastminute
Vy už odcházíte?
Co takhle vyzkoušet náš poslední all inclusive last minute
termín za akční cena 2990,-Kč!!

Naše akce platí na tento termín:
- Od 28.8. do 2.9. na vůz TD 700 pro 4 osoby
Do poznámky k objednávce stačí napsat #lastminute.
Tak co vyzkoušíte dovolenou s námi?