Cestování obytným vozem. Jak je to s poplatky?

Rozhodli jste se vyrazit na letošní dovolenou obytným vozem. Nyní přemýšlíte, kolik peněz budete potřebovat a jaké vás čekají poplatky. Velikou výhodou je, že nemusíte platit za nocleh v hotelu či penzionu. Ale stačí opravdu jen zaplatit za benzín a zbytek je zadarmo?
Odpověď je samozřejmě záporná. Ačkoliv se nejedná a velké výdaje, musíte počítat s tím, že nějaké peníze na cestu rozhodně potřebovat budete. Záleží hlavně zvolené destinaci. V každé zemi se platí jiné částky za obdobné položky.
V některých zemích můžete postavit vůz kdekoliv a přespat tam, kde se vám líbí. Příkladem jsou severské země. Třeba v Norsku můžete zastavit na kterémkoliv odpočívadle a nemusíte platit ani korunu. Ráno se probudíte v krásné přírodě a pokračujete dál.
Oproti tomu třeba v Chorvatsku můžete přespávat pouze v kempech. Za nocování v obytných vozech, mimo místa k tomuto účelu určená, se platí vysoké pokuty. Ceny se liší podle vybavenosti a umístění kempu. Pokud cestujete do takovýchto zemí, že vždy lepší se předem o kempování informovat.
Další položkou do seznamu je poplatek za dálnice. I tady se liší podle toho, kam jedete. V některých zemích koupíte dálniční známku na určitý počet dní, v jiných zaplatíte přesně za úsek, kterým jedete. Tento způsob vás většinou přijde na daleko vyšší částky. Chystáte-li se cestovat přes moře, pak musíte připočítat platbu za trajekt.
Pokud budete chtít vůz zaparkovat a vyrazíte po okolí, dávejte si pozor, kde parkujete. Existují parkoviště, kde můžete vůz postavit zadarmo na neomezenou dobu, jinde zaplatíte vysoké parkovné. Obecně se dá říci, že pokud budete parkovat dále od měst a od turistických cílů, parkoviště budou levnější. Existuje také spoustu stránek na internetu, kde najdete místa na stání zadarmo vypsané.

Top
JSTE PŘIPRAVENI VYHRÁT?
Ano, správně! S námi máte možnost vyhrát obytný vůz a to na 1 víkend! Stačí se přihlásit do soutěže...
Vaše údaje jsou u nás v bezpečí!
DĚKUJEME!
Byl jste úspěšně přihlášen do naší soutěže
JSTE PŘIPRAVENI VYHRÁT?
Ano, správně! S námi máte možnost vyhrát obytný vůz a to na 1 víkend! Stačí se přihlásit do soutěže...
AKCE NA LETNÍ TERMÍNY!
Máme pro Vás poslední all inclusive last minute
termín za akční cenu 2990,-Kč!!

Naše akce platí na tento termín:
- Od 28.8. do 2.9. na vůz TD 700 pro 4 osoby
Do poznámky k objednávce stačí napsat #lastminute
Vy už odcházíte?
Co takhle vyzkoušet náš poslední all inclusive last minute
termín za akční cena 2990,-Kč!!

Naše akce platí na tento termín:
- Od 28.8. do 2.9. na vůz TD 700 pro 4 osoby
Do poznámky k objednávce stačí napsat #lastminute.
Tak co vyzkoušíte dovolenou s námi?